Переселенці з п’яти зруйнованих регіонів разом висадили у Львові липу дрібнолисту. Особливе екологічне дійство відбулося на території відомого парку «Знесіння». Цей глибокий за змістом мистецький захід приурочили безпосередньо до Всесвітнього дня біженців. Спільна висадка багаторічного дерева поблизу місцевого озера стала уособленням віри та відродження життя. Організатори хотіли підтримати людей.

Торкнувся душі присутніх унікальний перформанс.

Відомий художник Влодко Кауфман організував для присутніх щемливу «історію з ключами». Звичайні металеві предмети стали тут яскравим нагадуванням про рідні оселі, які мільйони громадян змушено залишили через бойові дії.

Живий пам’ятник ростиме сотні років. Заступниця керівниці міського управління екології та природних ресурсів Оксана Луцко прокоментувала вибір саме цієї рослини так:

«Липа дрібнолиста — це надзвичайно гарне дерево, яке росте по кількасот років. Воно гарно квітне і пахне, має гарні плоди, з яких можна пити чай, і оскільки воно росте біля озера — то це екологічно чиста ділянка, і це також дуже символічно», — наголосила заступниця керівниці міського управління екології та природних ресурсів Оксана Луцко.

Захід об’єднав людей з різних куточків країни. До акції активно долучилися переселенці з Бахмута, Маріуполя, Херсона, Мелітополя та міст Луганщини, які зараз мешкають у сихівському модульному містечку.

«Місто Львів постійно піклується про вимушено переміщених українців і дбає, аби вони мали відчуття дому та все необхідне для повноцінного життя», — зазначив директор Центру соціальної підтримки Володимир Головатий.

Ця зворушлива екологічна акція стала важливою частиною масштабного Лендарт-фестивалю, який повернувся до Львова після тривалої восьмирічної паузи. Протягом мистецької події митці створять у парковій зоні десять тематичних екоскульптур. Усі вони демонструватимуть згубний вплив війни на довкілля.

Поділитися:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *